Merhaba sizi sevimli kediler ve yavruları! PsyOptions’ın esas yazarları bir başka haftalık güncelleme için karşınızda.

Kullanıcı Arayüzü

Ürün kısmında kullanıcı arayüzü konusunda büyük gelişmeler yaptık. Serum entegrasyonu tam anlamıyla bağlandı. Serum emir defterine kontrat yazmak ve üzerinde yürütmek aşağıdaki gif kadar kolay…


Index Coop, Metaverse Endeksi’ni (MVI) açıklamaktan dolayı heyecan duyar.

MVI; sanal ortama doğru kayan eğlence, spor ve iş dünyası trendini trendini yakalamak için oluşturulmuş 15 farklı tokenden oluşan bir sepettir. Endeks bir ERC20 tokeniyle temsil edilecek ve tokensets.com üzerinden satışa sunulacaktır.

Bu yazıda;

  • Neden Metaverse Endeksi dediğimizi,
  • Metodolojisini
  • Piyasaya sunulmasından itibaren nereden alınıp satılabileceğini ve kullanım alanlarını

inceleyeceğiz.

Neden Metaverse Endeksi?

Metaverse’in en sevdiğimiz tanımlarından biri, halihazırda endeks sepeti içinde yer alan Enjin tarafından yapılmıştır:

Metaverse; aidiyet, kimlik ve finansal değer de dahil olmak üzere gerçek dünyanın tüm yönlerinin sorunsuz bir şekilde entegre edildiği, ortak sanal bir alandır.

Bu ortak sanal alana, blok…


Selamlar! Geçen hafta biz özel beta’yı sonlandırırken ekip ekibimiz de ileriye dönük bazı aşamalar kaydetti.

https://docs.psyoptions.io/ sitesinde dokümanlarımızı sunduk. Hala yapılacak işler olsa da bu da bir başlangıçtır. Bir gözünüz bu sitede olsun, protokole ilişkin daha fazla bilgi her an burada görünebilir.

Özel beta’ya girmeden önce yapılacak son işlerin sonuncusu, arayüz ile Serum bağlantısının kurulmasıdır. Doküman seyrek fakat kısa bir kaynak kodu okuyabilecek kişinin yapamayacağı bir şey değil. Alım satımlar işlevsel ancak sonraki birkaç gün içerisinde daha fazla kullanıcı deneyimi edinecek.

Özel beta, ekibe yakın bazı seçilmişlerle başlayacak. Topluluktan daha fazla kişiye özel beta imkanı sunmadan önce büyük bug’ları ve…


‘’Serum Ekosistemini Keşfetmek’’in ilk sayısına hoş geldiniz.

Bu makale, ekosistemdeki önemli gelişmelerden haberdar olmanız için tasarlanmıştır. Bu gelişmeler sayesinde ekosistem için ne anlama geldiğini ve ekosistem içindeki çeşitli kuruluşları nasıl bir araya getirildiğini apaçık açıklar.

Haydi bu ay ekosistemin ne kadar ilerlediğini birlikte görelim!

Serum:

DEX V3 & SWAP V2:

Bu ay Serum, bir dizi yükseltmeye imza attı. DEX & SWAP’ın yükseltildiği görüldü, bu yükseltme Serum’un işlevselliğini geliştirmek için bir dizi ‘’backend’’ yükseltmesine odaklanmaktadır.

YÖNETİM OYLAMASI:

Serum, yönetim oylaması programını başlattı. Bu, kendi kendini yükseltebilen çoklu imzalama tarafından yönetilen, yükseltilebilir bir programdır! Yönetim, bu ekosistem içinde önemli bir kısımdır. …


Herkese merhaba! Bu zamana kadar erken ilgisini göstermiş ve sabretmiş herkese teşekkür etmek istiyoruz. Olayların, ileriye doğru yol almak kadar şeffaf olması amacıyla haftalık güncellemeleri paylaşmayı alışkanlık edinmeye çalışıyoruz.

Ekibimiz, hackathon’a katılırken bir hevesle bir araya gelmişti. Hedefimiz, zincir dışı bir opsiyon sözleşmesi için konsept kanıtı elde etmekti. Ürünümüzün, ilk sırada yer almak şöyle dursun, bu zamana kadar üzerinde topladığı dikkati oluşturabileceği dahi düşünmemiştik. Bu sırada topluluğumuz oluşmaya, kanallarımız ise insanlar tarafından dolup taşmaya başladı. Hızla büyüyen topluluk adına kafa yormadan önce ürünümüz hakkında daha kararlı olmamız gerektiği sonucuna vardık. Esas hackathon başvuru protokolümüzün, dikkat çekilmesini istediğimiz ve büyük bir…


Index Coop, yeni ürününü açıklamaktan dolayı heyecan duyar: Esnek Kaldıraç Endeksi (FLI, okunuşu fly)✈️

FLI, tacirlere tamamen merkeziyetleştirilmiş bir ortamda hedef kaldıraç etki düzeyini otomatikleştirmeye yarayan, ERC20 formatında geliştirilmiş bir üründür.

FLI, DeFi Pulse’taki ekiple gerçekleştirilmiş ikinci iş birliğidir. Genellikle teminata bağlanmış borçların yönetimindeki risk ve maliyetleri en aza indirmek amacıyla yaratılmıştır. Bugün itibariyle öncü ETH2x versiyonu, TokenSets üzerinde (ABD’de ikamet eden kişiler haricinde) 50k birimlik birincil arzıyla kullanıma açıktır.

Bu makalede;

  1. FLI’nin Temel Prensiplerini
  2. Yakından Bakıldığında İçinde Neler Gizli Olduğunu

öğreneceksiniz.

FLI Temel Prensipleri

Kaldıraç, DeFi’yi öldürecek kullanım alanlarından biridir. Ancak önceden beri süregelen DeFi kaldıraç iş akışı korkaklara göre değil! …


Mart 2020'de ‘’Coinshares Group’’, riski kontrol altına alınmış bir biçimde altın ve kripto varlıkları takip etmeye sağlayan, AB Kalite Regülasyonları tarafından onaylanmış ilk endeks olan ‘’Coinshares Altın & Kripto Varlık Endeksi’’ni oluşturdu.

Bugün, Coinshares ile beraber Index Coop CGI’yi ERC20 versiyonu haliyle Ethereum zincirine getirmektedir.

Index Coop’ta kriptoya ulaşmayı kolaylaştıracak ürünler inşa ediyoruz.

Bu görevde bir sonraki adım ‘’Coinshares Altın & Kripto Varlık Endeks Lite’’. CGI, sahiplerine dijital ve fiziksel dünya arasındaki bağlantıları sayesinde ‘’nakit’’ ve ‘’sağlam’’ paralara pasif erişim hakkı sunmaktadır.


Index Likidite Madencilik Programı’nın yeni roundunu L2'de açıklamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. 25 Ocak 2021 TSİ 03.00 itibariyle iki hafta boyunca ETH-DPI havuzuna likidite sağlayanlar $INDEX teşvikleriyle ödüllendirileceklerdir. Biz bu programa 2,000 $INDEX sağladık ve Loopring de işlem yapmak için ETH-DPI havuzunu kullananlara ekstra 10% LRC ödülü dağıtacaktır. ‘Swap Tournament’ olarak da bilinen yarışma kapsamında bir havuzda en yüksek ticaret hacmine ulaşan 25 kullanıcı LRC ile ödüllendirilecektir. Hesaplamalarımıza göre likiditenin 1 milyon dolar civarında olmasını bekliyoruz. Bu nedenle de likidite sağlayıcıları 25%’e yakın bir oranda APY oranına kavuşacaklar.

L2 yükseltmesinin önemini abartmak oldukça zordur. Ethereum ağındaki işlem ücretleri artmaya devam ettikçe…


(Image Source: Whitepaper of Spartan Protocol)

Greetings Medium community, today I want to introduce you to an innovative scheme of governance of DeFi protocols: BonDAO. BonDAO is the governance principle of Spartan Protocol which is built on the Binance Smart Chain to create fair liquidity pools for asset exchange and synthetic asset generation. Apart from the other examples, BonDAO participants don’t have to hold Spartan Protocol’s native token SPARTA.

What is Spartan Protocol, briefly?

Spartan Protocol is the new generation DeFi platform to bootstrap the liquidity of Binance Smart Chain assets with a one-sided asset settlement method. …


Greetings Medium community, today I want to introduce you to the way of multiplying your LP earnings with 3! Normally, every LP token holder has the right of receiving a proportion of trading fees. In addition to that, some of the projects releasing liquidity mining rewards. It creates a doubling of earnings. But what about triple rewards? Ditto Money gave us the opportunity to receive additional $BNB rewards for liquidity providers on PancakeSwap.

Now, let’s check the basics of Ditto Money first then learn how to multiply earnings with 3. Go on reading…

What’s Ditto Money, briefly?

Ditto Money or $DITTO is the first…

Eren YILMAZ

Freelance crypto content creator & translator

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store